Jdi na obsah Jdi na menu
 


morčata

 Morčata jsou nejoblíbenější společenská zvířata.Chovají se v nejrůznějších formách a barvách - od dlouhosrstých až po krátkosrsté. 

Morče

Mnoho dětí chová doma morče jako domácího mazlíčka. Prapředkem roztomilého morčete domácího je morče divoké, pocházejících z vysokých hor jižní Ameriky. Jako domácí zvířata chovali morčata už Inkové ve 3. tisíciletí př.n.l. Pochutnávali si na nich jako my dnes na domácích králících. Divoká morčata žijí v podzemních norách. Někdy bývají nory navzájem propojené. Zvířata vycházejí z nor navečer a spásaji trávu a listy keřů. Samičky morčat rodí několikrát do roka až 5 mláďat. Tato mláďata přicházejí na svět už plně vyvynuté a po dvouch týdnech příjmají pevnou potravu. V některých jazycích se morčatům říká mořská pralata, protože se ozývají kvikavími zvuky. Do Evropy byla přivezena přes moře. Při dobré péči se domácí morče může dožít až 6 let. kživotu potřebuje kvalitní podestýlku a pelíšek na spaní.Krmíme je senem, saláte, a denně jim dáváme čistou vodu. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

morče

(mary-kitty, 21. 10. 2012 12:43)

Je to pěkný, ale tohle už vím! A mám dokonce vlastní stránky a není to taková nuda jako tohle.

?

(Monika, 16. 5. 2012 21:14)

můžu se zeptat jestli může byt samec a samice v jednom pokoji ale ne ve stejne kleci,jestli by se třeba necítili! pls pls pls odepište díky

morče

(adela, 28. 3. 2012 12:21)

ja mam taki morče a sou velmi mile mam je moc rada mam jinak dva

morčátka

(lili, 13. 9. 2011 20:17)

Hezký,já mam doma taky dvě morčátka.